Twórczyni SoulCollage®

Seena B. Frost (15 Luty 1932 – 13 Styczeń 2016)

Seena B. Frost, M. Div., M.A. jest założycielką międzynarodowego, szybko rosnącego ruchu o nazwie SoulCollage®, opartego na metodzie łączącej obrazy, wyobraźnię i intuicję, stanowiącej prostą i niezwykle przyjemną ścieżkę ku odkrywaniu i pielęgnowaniu samego siebie.

Seena B. Frost studiowała teologię w Yale Divinity School, a następnie uzyskała tytuł magistra psychologii na Uniwersytecie w Santa Clara w Kalifornii. Mężatka i matka czworga dzieci, jako licencjonowana psychoterapeutka stanu Kalifornia przez ponad 30 lat prowadziła terapię małżeństw i rodzin oraz kliniczną superwizję. W swojej praktyce wykorzystywała lecznicze procedury oparte między innymi o prace C. G. Jung’a, Fritz’a Perls’a, Virginii Satir, Eric’a Berne’a i Roberto Assagioli’ego. Specjalne szkolenia u Jean Houston oraz Robin Van Doren zainspirowały ją do połączenia trzech pasji jej życia: duchowości, psychoterapii i sztuki. Z tego magicznego mix’u narodził się proces SoulCollage®’u.

Celem SoulCollage® jest dostarczenie kreatywnego narzędzia do odkrywania, uzdrawiania i rozwijania naszych wieloaspektowych Dusz, tak aby każda Dusza mogła zamanifestować swoją unikalną Esencję w coraz bardziej zrównoważonej i pełnej radości formie.”  Seena Frost

Nasiona SoulCollage® zostały zasiane podczas projektu Seeny wieńczącego trzyletni program “Możliwości Człowieka” prowadzony przez Jean Houston w latach 1987 – 1989. Stworzyła wówczas karty metodą kolażu dla każdego uczestnika programu, a następnie kontynuowała ten proces z kobietami w swoich grupach terapeutycznych i na warsztatach. Po kilkuletnim okresie dojrzewania, narodził się SoulCollage® jaki znamy dziś.

W miarę jak uczestnicy moich grup tworzyli pełne mocy, osobiste karty, zadawali im pytania i dzieli się nimi z innymi, odkryliśmy transformujące możliwości tych obrazów.”

Rozkwit SoulCollage®

Seena miała 71 lat, gdy rozpoczęła szkolenie facylitatorów SoulCollage®, by dzielili się jej metodą na całym świecie i aktywnie nauczała przez kolejne dziesięć lat. Seena and Kylea Taylor stworzyły i współprowadziły pierwszy trening dla facylitatorów SoulCollage® w Santa Cruz, w Kalifornii we wrześniu 2003. Wielu facyliatorów przyjeżdzało do Kalifornii, by poznać ją osobiście i odbyć trening właśnie u Seeny.

Książka ‘SoulCollage® w Rozwoju’

W 1998 Kylea Taylor i Jim Schofield z Hanford Mead Publishers Inc uczestniczyli w warsztatach w domu Seena’y Frost i byli pod tak silnym wrażeniem, iż zaoferowali Seena’ie publikację książki w ich wydawnictwie. Seena zadała słynne pytanie “Jakiej książki?” a potem z szerokim uśmiechem zgodziła się.

W 2010 roku książka ‘SoulCollage® w Rozwoju’ została finalistą ForeWord Review uzyskując Nagrodę Książka Roku w kategorii Ciało, Umysł i Duch a w 2011zdobyła Srebrny Medal Nautilus Book Awards w kategorii Rozwój Osobisty, Samopomoc i Psychologia

Seena Frost i Kylea Taylor (2010) przy pracy nad książką SoulCollage® w Rozwoju

Narzędzie globalnej przemiany

Motto SoulCollage® Odkryj swoją mądrość, zmień swój świat, oznacza, że ci, którzy praktykują tę metodę i dzielą się nią, uważają ją za istotne narzędzie zmiany świata. Matka SoulCollage®’u z wielką pasją wypowiadała się na temat jego roli w zmianie planetarnego paradygmatu, który, jak wielu wierzy, wydarza się na naszych oczach. Seena wierzyła, że:

“Praktyka SoulCollage® pomaga nam zaakceptować i zrozumieć samych siebie oraz znaleźć sposoby na zbalansowanie naszych wieloaspektowych i witalnych energii. Wówczas możemy wnieść tę zrównoważoną całość w większą historię planety.”  

Jesteśmy świadkami powrotu archetypowej kobiecej mądrości, długo niedocenianej w świecie, która jednak teraz powstaje, by zrównoważyć bohaterską, indywidualistyczną i logiczną mądrość męską. Czas na obie, a nie jedną albo drugą.”

Przeczytaj artykuł Seeny ‘SoulCollage® i zmiana paradygmatu’ tutaj: MISJA

“Kocham Was Wszystkich…”

Seena Frost zmarła spokojnie w swoim domu w nocy 13 stycznia 2016 w wieku 83 lat otoczona rodziną. Pozostawiła po sobie niezwykłe dziedzictwo w postaci SoulCollage®. Poprzez ten prosty, głęboki proces tysiące ludzi odnajduje swój autentyczny głos i wzmacnia się tak, by z pewnością siebie wnosić do świata dary, jakie w sobie odkryją.

Obejrzyj to piękne 5-minutowe video ‘Życie Seeny Frost na zdjęciach’ (przygotowane przez rodzinę Frost) z piosenką Sary Hickman “We Are Each Other’s Angels.”